33 829 75 90

Znajdź nas na:

Ruszył konkurs "Szanuj energię, chroń klimat" - edycja 2022 pt. "PRZYBIJ PIĄTKĘ"

14.01.2022 r.

Serdecznie zachęcamy wszystkie Przedszkola oraz Szkoły Podstawowe do wzięcia udziału w kolejnej edycji znanego i lubianego konkursu "Szanuj energię, chroń klimat" - edycja 2022 "Przybij piątkę".

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu "Szanuj energię, chroń klimat". Jest on realizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Energii UM w Bielsku-Białej wraz z licznymi Partnerami, m.in. Zakładem Gospodarki Odpadami S.A.

W tym roku czeka nas zmieniona formuła i dużo nowości. Wszystkie zaplanowane działania wpisane są w tegoroczne hasło konkursu "Przybij piatkę", czyli :

  • Pięć zakresów tematycznych dopasowanych do kategorii wiekowych
  • Pięciu bohaterów patronujących poszczególnym kategoriom
  • Pięć miesięcy, podczas których będzie można wykonywać ...
  • Pięć zadań ( z których obowiązkowe są przynajmniej 2)

Wykonanie wszystkich pięciu zadań oznacza pełny udział w konkursie oraz przybicie symbolicznej "piątki" (czyli otwartej dłoni) ekologii w Bielsku-Białej.

Ważne, aby przed przystąpieniem do konkursu szkoła zgłosiła swój udział poprzez stronę: https://przybijpiatke.bielsko-biala.pl, oraz aby nauczyciel - koordynator wybrał odpowiednią kategorię wiekową.


Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w tym roku patronuje klasom 7 i 8 Szkół Podstawowych.

Szkoły, które zgłoszą swój udział w tej katergii będą miały następujące zadania do wykonania w poszczególnych miesiącach:

STYCZEŃ - Promocja: zadanie polegające na nakręceniu krótkiego filmiku informującego, że szkoła przystąpiła do konkursu oraz podejmującego tematykę związaną z segregacją odpadów.

LUTY - Nauczyciel: zadanie polegające na przeprowadzeniu lekcji tematycznych przez nauczyciela.

MARZEC Edukator: zadanie polegające na zaproszeniu edukatora z ZGO S.A do placówki szkolnej w celu przeprowadzenia warsztatów ekologicznych.

KWIECIEŃ - Wycieczka: zadanie polegające na odwiedzeniu ścieżki edukacyjnej w ZGO S.A lub zorganizowaniu wycieczki polegającej na posprzątaniu śmieci w danym terenie.

MAJ - Praca konkursowa: zadanie polegające na przygotowaniu indywidualnej pracy plastyczej w formie plakatu A3 promującego energię z odpadów.

Każdorazowe wykonanie zadania potwierdza się mailem na adres: odpady@przybijpiatke.bielsko-biala.pl

 KONKURS TRWA OD 12.01.2022 - 31.05.2022 r. 

SZCZEGÓŁY KONKURSU DOSTĘPNE SĄ:

1. Na stronie internetowej konkursu : https://przybijpiatke.bielsko-biala.pl

2. Profilu FB: Bielsko-Biała. Miasto dobrej energii

3. Profilu FB : w eko ZGOdzie

 

PYTANIA DOTYCZĄCE KONKURSU NALEŻY KIEROWAĆ NA ADRES:

koordynator@przybijpiatke.bielsko-biala.pl

 

Do pobrania: 

  1. Ogólny regulamin konkursu
  2. Warunki szczegółowe
  3. Karty zgłoszeń
  4. Formularz zbiorczy prac

 

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij