33 829 75 90

Znajdź nas na:

Charytatywny Kiermasz Książek w ramach akcji "Książka wspiera bohatera"

23.02.2019 r.

W dniach 23-24 luty w CH SFERA odbędzie się kolejny kiermasz używanych książek pod hasłem "Książka wspiera bohatera".

Ponownie w CH SFERA zagości akcja, która zyskała sobie liczne grono sympatyków. W ostatni weekend lutego będzie można zakupić używane książki a tym samym wesprzeć dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Dochód z kiermaszu bowiem jest przeznaczany na cele charytatywne.

Akcja "Książka wspiera bohatera" oprócz wymiaru społecznego ma również wymiar ekologiczny, ponieważ promuje postawę która wpisują się w katalog tzw. zasad        "5R ": REDUCE (unikaj), REUSE (użyj ponownie), RECYCLE (utylizuj), REFUSE (odmawiaj), ROT (kompostuj). Zamiast wyrzucać niepotrzebną książkę, daje się możliwość podarowania jej drugiego życia poprzez przekazanie jej na kiermasz - czyli zasada REUSE (użyj ponownie). Dzięki temu pozbywamy się odpadu, który zapewne zostałby wygenerowany, a jednocześnie wspieramy i promujemy dobry cel i działania społeczne.

Niepotrzebne książki można przynosić na bieżąco m.in. do Punktu Informacyjnego CH SFERA, PSZOK-ów (ul. Krakowska 315, ul. Straconki 1) lub bezpośrednio na kiermasz.

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest jednym z partnerów wspomnianego wydarzenia.


Dla przypomnienia:
23-24.02.2019, CH SFERA II, w godzinach otwarcia CH SFERA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij