33 829 75 90

Znajdź nas na:

Zintegrowany System Zarządzania i EMAS

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej w trosce o dobro klienta i stan środowiska naturalnego, dochowując najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy wdrożył Zintegrowany System Zarządzania oraz przyjął do stosowania Politykę ZSZ.

28 listopada 2014r. ZGO S.A. uzyskał certyfikaty potwierdzające zgodność systemu zarządzania organizacji z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001, PN-EN ISO 14001, PN-N-18001 w zakresie:

Kompleksowa gospodarka odpadami obejmująca mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów na instalacjach sortowni, kompostowni i towarzyszących, zbieranie odpadów w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zbieranie martwych zwierząt oraz zarządzanie i rekultywacja składowiska odpadów”.

W grudniu 2021 roku Zakład Gospodarki Odpadami uzyskał certyfikat zgodności z normą PN-ISO 45001:2018 tj. Systemy zarządania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Dodatkowo w dniu 22 czerwca 2015 r. ZGO S.A. został zarejestrowany w Systemie Ekozarządzania i Auditu EMAS, który jest unijnym instrumentem ochrony środowiska, funkcjonującym w oparciu o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady ( WE) nr 1221/2009 z 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i auditu we Wspólnocie (EMAS).

Oznacza to spełnienie przez Zakład najbardziej wyśrubowanych wymagań ochrony środowiska. To również prestiż bycia w gronie firm, prowadzących swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Prestiż potwierdzony certyfikatem przyznawanym przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Wdrożony przez Zakład system EMAS, oprócz nabywania i wykorzystywania urządzeń, instalacji, pojazdów charakteryzujących się niskim zużyciem energii i niskimi kosztami eksploatacji, jest jednym ze środków poprawy efektywności energetycznej, w myśl artykułu 6 ust. 2 ustawy z dnia 20 maja 2016r. o efektywności energetycznej (Dz. U z 2016r. poz. 831).

                                 

  

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij