33 829 75 90

Znajdź nas na:

O ZGO

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. jest nowoczesną firmą zajmującą się kompleksowym zagospodarowaniem odpadów. Realizując misję:

„ W trosce o ludzi i środowisko:

  • sortujemy, odzyskujemy i unieszkodliwiamy odpady,
  • zgodnie ze standardami UE i przepisami prawa polskiego”

Dążymy do ograniczania do minimum strumienia odpadów kierowanych na składowisko. Koncentrujemy się na odzysku odpadów o charakterze surowców wtórnych, demontażu odpadów wielkogabarytowych oraz budowlanych, uzyskaniu po procesie kompostowania bezpiecznych dla środowiska produktów.

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w sposób kompleksowy zagospodarowuje odpady
z miasta Bielska-Białej i gmin powiatu bielskiego, poprzez ich przetwarzanie, odzysk surowców wtórnych oraz unieszkodliwianie na składowisku pozostałości poprocesowych i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów zagospodarowania odpadów w Polsce.

Zakład pełni rolę regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych tzw. RIPOK-a, co oznacza, że:

  • posiada dużą moc przerobową linii technologicznych na poziomie: w przypadku sortowni: 70 000 Mg/ rok, w przypadku kompostowni: ok. 28 000 Mg/rok;
  • spełnia wymogi najlepszych dostępnych technik (tzw. technologii BAT);
  • zapewnia mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych i wydzielenie surowców nadających się do odzysku;
  • zapewnia przetwarzanie selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych odpadów ulegających biodegradacji;
  • posiada składowisko odpadów, pozwalające na przyjmowanie odpadów przez okres nie krótszy niż 15 lat;

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij