33 829 75 90

Znajdź nas na:

Przyjmowanie odpadów

Szanowni Państwo,
Poniżej przedstawiamy Państwu informację dla kontrahentów dotyczącą zasad przyjmowania odpadów. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

Dodatkowo Zakład Gospodarki Odpadami S.A. informuje, że ze względu na wykorzystany roczny limit przyjęcia odpadów o kodzie 17 02 01 DREWNO, od dnia 22.05.2020 nie przyjmujemy powyższych odpadów.

Podmioty gospodarcze

UWAGA - OD 1.01.2020 r. WARUNKIEM KONIECZNYM BĘDZIE WPIS PRZEDSIĘBIORCÓW DO REJESTRU BDO:

Uprzejmie informujemy, iż na podstawie przepisów wynikających z art. 50 ust. 1 pkt. 5 oraz art. 50 ust. 2 i 3 ustawy o odpadach, podmioty będące wytwórcami odpadów (poza przedsiębiorcami, którzy nie mają obowiązku ewidencji odpadów Dz.U. z 2015 r. poz. 314), podlegają obowiązkowi wpisu do Rejestru w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO)

Zgodnie z tymi przepisami, nie można prowadzić działalności skutkującej powstaniem odpadów, jeśli nie jest się zarejestrowanym w BDO.


W związku z powyższym, Zakład Gospodarki Odpadami z dniem 01.01.2020, tj. z dniem rozpoczęcia prowadzenia ewidencji odpadów tylko elektronicznie, nie będzie przyjmował odpadów od podmiotów, które nie dopełniły obowiązku rejestracji wynikającego z powyższych przepisów.

Szczegółowe informacje na temat rejestracji do Rejestru BDO znajdują się na stronie internetowej: www.bdo.mos.gov.pl
 

Odpady przyjmowane są od podmiotów gospodarczych na podstawie zawartych umów. 


ZGO S.A. przyjmuje tylko te odpady, które są wyszczególnione w cenniku ZGO S.A. www.zgo.bielsko.pl/oferta,cennik,23.html

Przed dostarczeniem odpadów należy przekazać do ZGO S.A. następujące dokumenty:
 

  • Kartę przekazania odpadów wygenerowaną elektronicznie w systemie BDO
  • Kartę charakterystyki odpadów (sporządzoną dla każdego rodzaju odpadu osobno) – plik do pobrania

Wszyscy dostawcy odpadów  zobowiązani są  do stosowania zasad obowiązujących w Regulaminie korzystania z Usług Publicznych Świadczonych w Zakresie Gospodarowania Opadami przez Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej - plik do pobrania, który został zatwierdzony przez Prezydenta Mista Bielska-Białej Zarządzeniem Nr ON.0050.1281.2016.RG z dnia 17 maja 2016 r.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij