33 829 75 90

Znajdź nas na:

Działania edukacyjne ZGO S.A. "Szanuj energię, chroń klimat"

30.04.2018 r.

promujące nowy jednolity system zbierania odpadów w Bielsku-Białej.

Czas na podsumowanie programu edukacyjnego prowadzonego w ramach kampanii „Szanuj energię chroń klimat”


Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej w roku szkolnym 2017/2018 przeprowadził szereg zajęć edukacyjnych w klasach 4-7 w bielskich szkołach podstawowych.


Odwiedziliśmy 22 szkoły i przeprowadziliśmy w nich lekcje tematyczne pt: „Prawidłowa segregacja odpadów od 1 lipca 2018 roku”, które prowadzone były w dwóch wariantach (do wyboru):
- podstawowym: 1 godzina lekcyjna polegająca na wprowadzeniu do zasad gospodarowania odpadami, informacjach na temat nowego systemu zbiórki odpadów oraz sposobach zagospodarowania odpadów. Zajęcia prowadzone były za pomocą atrakcyjnych i nowoczesnych metod nauczania wzbogaconych o gry edukacyjne utrwalające nabytą wiedzę. Wykorzystywane narzędzia w trakcie tych zajęć to tablica interaktywna i komiks.
- rozszerzonym: 2 godziny lekcyjne polegające na wprowadzeniu do zasad gospodarowania odpadami, informacjach na temat nowego systemu zbiórki odpadów oraz sposobach zagospodarowania odpadów. Zajęcia prowadzone były za pomocą atrakcyjnych i nowoczesnych metod nauczania wzbogaconych o gry edukacyjne utrwalające nabytą wiedzę, podczas których wykorzystaliśmy nowoczesną tablicę interaktywną, komiksy, grę karcianą SEGREGUJ z ZGO, grę MEMO, drogę odpadu szklanego ip.
 

Bardzo nas cieszy fakt, że większość szkół wybrało pakiet rozszerzony, a w zajęciach prowadzonych przez ZGO S.A. wzięło udział 2480 uczniów.


Dziękujemy bardzo za współpracę wszystkim uczniom i nauczycielom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli znów u Państwa zagościć z atrakcyjnymi zajęciami o tematyce ekologicznej.
 

NAwet ściana może stac się tablicą interaktywną Segregazja odpadów Co może postać z odpadów? Komiks " Jakm mrówka uczyła Bielszczan segregować odpady" Gra Milionerzy Wspólne czytanie komiksu

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij