33 829 75 90

Znajdź nas na:

Gala Finałowa XI konkursu "Szanuj energię, chroń klimat"

23.06.2021 r.

22.06.2021 r. w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej zostały wręczone nagrody laureatom Grywalizacji Międzyszkolnej "Ekobielszczanin.pl" oraz Konkursu "Szanuj energię, chroń klimat".

W tym roku Konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” w ramach kampanii „Bielsko-Biała Chroni Klimat” został podzielony na dwa filary. Jeden z filarów to coroczny konkurs podzielony na kategorie wiekowe. Natomiast tegoroczną nowością jest pierwszy filar, czyli grywalizacja międzyszkolna na platformie EKOBIELSZCZANIN.PL

W tym roku szkolnym powstała specjalna aplikacja przeznaczona do kształtowania prawidłowych postaw ekologicznych dedykowana dzieciom z bielskich szkół podstawowych .
Młodzi bielszczanie od 8 marca do 31 maja zdobywali wiedzę ekologiczną, którą następnie wykorzystywali pokonując kolejne etapy grywalizacji.
Organizatorem grywalizacji był Urząd Miejski w Bielsku-Białej wraz z Zakładem Gospodarki Odpadami S.A.

Platforma EKOBIELSZCZANIN.pl składała się z 10 misji ekologicznych, które aktywowane były co tydzień. W każdej misji przygotowano dużą porcję materiałów edukacyjnych w postaci filmów oraz grafik, na podstawie których uczniowie mieli rozwiązywać różne zadania i brać udział w wyzwaniach.
Wszystko zostało osadzone na mapie naszego pięknego miasta, a każda misja umieszczona była w charakterystycznych dla naszego miasta miejscach.

Grywalizacja trwała 3 miesiące i cieszyła się ogromną popularnością wśród uczniów i ich rodzin. Świadczą o tym następujące dane:

- zaangażowanych 90% szkół podstawowych w grywalizacji międzyszkolnej (łącznie 25 szkół)
- ponad 5 100 użytkowników Ekobielszczanina, a aktywnie grających ponad 3 500
- liczba ukończonych zadań - 230 819
- łączna liczba zdobytych punktów przez wszystkich graczy - 3 676 748
Można stwierdzić, że połączenie rywalizacji oraz zdobywania wiedzy prowadzonej na specjalnej platformie z powodzeniem przyjęło się w bielskich szkołach.

Grywalizacja międzyszkolna EKOBIELSZCZANIN.PL toczyła się na dwóch płaszczyznach : indywidulanej oraz międzyszkolnej. Wręczenie nagród odbyło się 22 czerwca br. podczas uroczystego finału XI edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” w Teatrze Polskim.

Po zaciekłej rywalizacji pomiędzy szkołami konkurs w kategorii międzyszkolnej wygrały 3 szkoły o największej średniej liczbie zdobytych punktów w odniesieniu do liczby wszystkich uczniów szkoły.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Zwycięzców:
• I miejsce – nagroda w wysokości 15 tys. zł dla SP nr 23, ufundowana przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej,
• II miejsce – nagroda w wysokości 10 tys. zł dla SP nr 39 ufundowana została przez Zakład Gospodarki Odpadami S.A.
• III miejsce- nagroda dla SP nr 30 ufundowana przez Zakład Gospodarki Odpadami S.A.

Wyróżnione zostały również 3 placówki :SP nr 29, SP nr 32 oraz SP nr 1, które stworzyły specjalne systemy motywujące uczniów do wzięcia udziału w grze.
 

W kategorii indywidualnej rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy nagrodzeni wykazali się dużą wiedzą ekologiczną oraz ogromną wytrwałością. Nagrodzono 20 uczniów o największej liczbie uzyskanych punktów w grywalizacji. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.
Internetowa platforma grywalizacyjna okazała się strzałem w dziesiątkę w aspekcie zarówno formy skutecznej edukacji, jak i rodzinnej rozrywki podczas trudnej sytuacji pandemicznej.
Pragniemy kontynuować tę propozycję edukacyjną w przyszłości.
 

W ramach konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”, ZGO patronowało kategorii wiekowej kl. 7-8 SP, których zadaniem było stworzenie komiksu „ Moje miasto w ZGOdzie ze środowiskiem”. Komisja Konkursowa wybrała 3 prace, które zostały nagrodzone oraz również 3, które zostały wyróżnione.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !
Więcej szczegółów na stronie FB: www.facebook.com/W-eko-ZGOdzie

Gala Finałowa Gala Finałowa Ekobielszczanin - mapa Ekobielszczanin - misja Ekobielszczanin - mapa Ekobielszczanin - zadanie Ekobielszczanin - gra Ekobielszczanin - Wirtualny Album Ekobielszczanin.pl

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij