33 829 75 90

Znajdź nas na:

RELACJA Z FESTIWALU ZERO WASTE

30.07.2020 r.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Akcji "Torba za surowce" oraz Festiwalu ZERO WASTE, który towarzyszył temu przedsięwzięciu

5 lipca 2020 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bielsku-Białej (ul. Straconki 1) odbyła sie znana bielszczanom akcja "Torba za surowce", której towarzyszyły bezpłatne warsztaty ZERO WASTE. Odwiedzający mogli skorzystać z szeregu zajęć przygotowanych przez organizatorów. Odbyły się warsztaty tworzenia naturalnych kometyków, woskowijek do pakowania jedzenia, można było również samemu stworzyć sobie donicę ogrodową. Ponadto odwiedzając stoisko z szyciem, każdy otrzymał "woreczek wielorazowy" uczyty ze starych firanek. Dodatkowo było przygotowane stoisko do naprawy rowerów oraz miejsce, gdzie można było zasięgnąć cennych informacji jak produkować mniej odpadów w kuchni podczas gotowania. Dla najmłodszych odwiedzających została zorganizowana strefa zabaw oraz eko gier. Równolegle prowadzona była zbiórka surowców wtórnych i wymiana ich na eko torby oraz trwała akcja "Dajemy rzeczom drugie życie", w ramach której otwarty był Zielony Kontener z rzeczami z "drugiej ręki".

Fundacja Ekologiczna ARKA była oraganizatorem przedsięwzięcia, natomiast Zakład Gospodarki Odpadami S.A. był współorganizatorem oraz gospodarzem wydarzenia.   

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.

 

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij