33 829 75 90

Znajdź nas na:

Ruszyła XIII edycja konkursu "Szanuj energię, chroń klimat".

24.10.2022 r.

Dzisiejszą wideokonferencją z Dyrektorami oraz Nauczycielami placówek szkolnych i przedszkolnych, rozpoczęliśmy XIII edycję konkursu "Szanuj energię, chroń klimat".

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów oraz Nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu "Szanuj energię, chroń klimat", który w tym roku odbywa się pod hasłem "Eko-wędrówki Dżulki".

Oraganizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Bielsku-Białej: Wydział Ochrony Środowiska i Energii wraz z Wydziałem Gospodarki Odapadami. Zakład Gospodarki Odpadami S.A. ma ogromną przyjemność po raz kolejny być Partnerem tego ważnego edukacyjne i ekologicznie przedsięwzięcia.

Organizatorzy zadbali o to, aby konkurs, również i w tym roku,  przyjął inny nieco charakter. Zadaniem poszczególnych kategorii wiekowych jest wykonanie wybranego zadania ekologicznego, w wybranej lokalizacji i czasie.
Szczegóły konkursu oraz dokumentacja dostępne są na stronie:

https://ekosynteza.bielsko-biala.pl/konkurs/

Po wykonaniu określonych zadań w ciągu roku, dana kategoria wiekowa ma za zadanie przygotować pracę konkursową. Zakład Gospodarki Odpadami S.A. wraz z Wydziałem Gospodarki Odpadami UM w Bielsku-Białej oraz PreZero Bielsko-Biała S.A. w tym roku pod swoje skrzydła przyjął kategorię wiekową: Szkoła Podstawowa klasy 1-3, których zadaniem będzie stworzenie historyjki obrazkowej pt. "Ekobielszczanin wyBBiera czyste miasto".
 

Poniżej przedstawiamy wymogi dotyczące pracy konkursowej dla kategorii wiekowej"Szkoła Podstawowa Klasy 1-3" :
 

Partnerzy zapewniają wsparcie merytoryczne. Ważne jest, aby prace były zgodne merytorycznie z obowiązującymi zasadami segregacji na naszym terenie. W przeciwnym wypadku będzie to skutkowało odrzuceniem pracy, jako niezgodnej merytorycznie.

Przy przygotowywaniu pracy konknursowej można korzystać ze stron internerowych Partnerów:

www.czystemiasto.bielsko-biala.pl

www.zgo.bielsko.pl

www.prezero-bielsko.pl

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem warsztatów ekologicznych :

- w placówce szkolnej

- na ścieżce edukacyjnej

- lub w lokalizacji wskazanej w konkursie

zapraszamy również do kontaktu z naszym Działem Edukacji Ekologicznej, celem umówienia dogodnego terminu:

DZIAŁ INFORMACJI I EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
ZAKŁAD GOSPODARKI ODPADAMI S.A.

UL. KRAKOWSKA 315 D, BIELSKO-BIAŁA

Tel: 33 82 97 590 wew. 44 lub 30

JOANNA SIWEK: jsiwek@zgo.bielsko.pl
KATARZYNA OLEK:kolek@zgo.bielsko.pl

Serdecznie zapraszamy!

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij