33 829 75 90

Znajdź nas na:

XIII Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

23.05.2023 r.

Za nami prawdziwe ekologiczne święto z dobrą energią w Parku Słowackiego.

W miniony piątek w Parku Słowackiego odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny p.n. "XIII Beskidzki Festiwal Dobrej Energii". Jest to coroczne wydarzenie, które wieńczy działania edukacyjne w ramach kampanii "Bielsko-Biała chroni klimat". Również na tym wydarzeniu zostały ogłoszone wyniki konkursu "Szanuj energię-chroń klimat", w którym Urząd Miejski Wydział Gospodarki Odpadami, PreZero Bielsko-Biała S.A. oraz Zakład Gospodarki Odpadami objęli patronatem kategorię wiekową klas I-III Szkół Podstawowych. Tym razem przed uczestnikami zostało postawione zadanie stworzenia komiksu p.t." Ekobielszczanim wyBBiera czyste miasto"

Na uczestników festiwalu czekało mnóstwo atrakcji. Do południa pojawiły się grupy przedszkolne oraz szkole, które korzystały z warsztatów i zabaw oraz pokazów artystycznych na głównej scenie. Po południu stoiska odwiedziły całe rodziny. Całość wydarzenia zwieńczył występ Recykling Band.

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. przygotował warsztaty ekologiczne dostosowane do różnych grup wiekowych: dzieci przedszkolne oraz szkolne rozwiązywały tajniki segregacji odpadów oraz bawiły się w chustę animacyjną sprawdzając jednocześnie czy dobrze zapamiętały kolory poszczególnych frakcji odpadów. Z kolei całe rodziny mogły dodatkowo skorzystać z wielkopowierzchniowej gry ekologicznej oraz eko-rebusów. Całość dopełniła obecność naszych siatrakrek z BKS BOSTIK, które bawiąc się z dziećmi przekazywały im wiadomości związane z segregacją odpadów.

Kampania "Bielsko-Biała chroni klimat" oraz konkurs "Szanuj energię, chroń klimat" oragnizowane są przed Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Wydział Ochrony Środowiska i Energii, wraz z Partnerami, m.in. Zakład Gospodarki Odpadami S.A.

 

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij