33 829 75 90

Znajdź nas na:

Dajemy Rzeczom Drugie Życie

Akcja Dajemy Rzeczom Drugie Życie organizowana jest w Punkcie Sleketywnej Zbiórki Odpadów Komunlanych przy ul. Straconki 1 w Bielsku-Białej . Jej poysłodawca jest Fundacja Ekologiczna ARKA , a partnerem Zakład Gospodarki Odpadami S.A.  oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

W ramach akcji zbierane są w Zielonym Kontenerze umieszczonym na PSZOK-u (Bielsko-Biała, ul. Straconki 1) niepotrzebne rzeczy takie jak: zabawki, gry, upominki, sprzęt sportowy, gry, artykuły dziecięce itp.

Nastpenie cyklicznie organizowany jest kiermasz, na którym przyniesione rzeczy otrzymują „drugie życie”, a dochód zostaje przeznaczony na cele charytatywne. 

„Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej.” – Wojciech Owczarz.

Każdy z nas ma w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK !, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom.

Pozyskane środki przeznaczane są dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

„To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu” – przekonuje Wiesław Pasierbek – Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej
 

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas nam przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w  Zielonym Kontenerze.

 

Galeria:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij