33 829 75 90

Znajdź nas na:

Książka Wspiera Bohatera

Akcja Książka Wspiera Bohatera cieszy się ogromną popularnością. Jej posmysładowcą i organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA, a jednym z Partnerów - Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej.

W wielu miejscach naszgo miasta, w tym w PSZOK-ach i budynku admnistracyjnym ZGO S.A., zbierane są niepotrzebne książki. Takie działanie jest idealnym przekładem zapobiegania powstawania odpadów., który jest pierwszym krokiem w Hierarchii Postępowania z Odpadami, przejętej w UE.

Następnie cyklicznie organizowane są charytatywne kiermasze zebranych książek. Od pierwszej edycji kiermasze organizowane są w CH Sfera w Bielsku-Białej.

Za zebrane środki fundowane są wyjścia do kina lub teatru dla dzieci ze świetlic środowiskowych lub domów dziecka z naszego regionu. 

Akcja ta jest wielowymiarowa, gdyż łączy w sobie działania edukacyjne, charytatywne i społeczne.

Więcej szczegółów dot. harmonogramu akcji czy innych szcegółów można znaleźć na stronie Książka Wspiera Bohatera lub w Aktualnościach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij