33 829 75 90

Znajdź nas na:

Mali Strażnicy Przyrody

Zajęcia dydaktyczne "Mali strażnicy przyrody" przeprowadzane w ramach współpracy pracowników Działu Edukacyjnego ZGO S.A. ze Strażą Miejską w Bielsku-Białej.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz dla uczniów z klasy 1 - 6 szkoły podstawowej.

Zajęcia prowadzone są wraz z EKOPATROLEM w formie warsztatów z wykorzystaniem wielu elementów wzbogazacjących działania edukacyjne.  W trakcie nich dzieci poprzez zabawę poznają zasady segregacji opadów, zachowania proekologiczne oraz dowiadują się co można robić, aby produkować mniej odpadów.
W tym celu wykorzystywane są różne gry przestrzenne takie jak: wielkoformatowa gra MEMO, kubełki z podziałem na frakcje oraz odpady w postaci kosteczek, przenośne tablice suchościeralne. Dodatkowo podczas zajęć z młodszymi dziećmi wyświetlamy bajkę interaktywną „Mrówka prawdę Ci powie”, i wykorzystujemy chustę animacyjną z kolorami frakcji oraz grę wielkoformatową „Segreguj odpady”.

Celem spotkania jest uświadomienie dzieciom, jak ważną sprawą jest dbałość o środowisko naturalne, a także segregacja odpadów " u źródła".


 

 

Galeria:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij