33 829 75 90

Znajdź nas na:

Do pobrania :

Ulotka i lista rzeczy

Dajemy rzeczom dugie życie

2 sierpnia, o godz. 10.00 w PSZOK obok  CH Gemini Park została zainaugurowana  nowa inicjatywa „Dajemy rzeczom drugie życie”.

W ramach akcji będziemy zbierać od uczestników niepotrzebne rzeczy, organizować ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczać dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.
Organizatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna , a partnerem Zakład Gospodarki Odpdami S.A.

Niepotrzebne rzeczy  tj. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych (przykładowa lista w załączeniu) można dostarczyć do PSZOK przy ul. Straconki 1 w Bielsku-Białej i tam przekazać je pracownikom PSZOK.  Raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany będzie charytatywny kiermasz zebranych przedmiotów.

„Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowanie, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej.” – Wojciech Owczarz.

Każdy z nas ma w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom.

„To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu” – przekonuje Wiesław Pasierbek – Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej


Pierwszy Kiermasz Charytatywny odbędzie się już 8 września w PSZOK (obok Gemini).

Więcej informacji: Wojciech Owczarz, w.owczarz@fundacjaarka.pl, 609 267 020
 

Galeria:

Plakat Zielony Kontener Pierwsze przedmioty Pierwsze przedmioty Pierwsze przedmioty

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij